DELTAKLUB
ul. Gałczyńskiego 26,
09-400 Płock
tel. 24 366 53 66
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Czy da się zamienić wodę w wino, czyli doświadczenia z fenoloftaleiną

Octem i sodą - tak najzdolniejsza płocka młodzież pożegnała kolejną, jedenastą już edycję projektu DELTAKLUB

Co roku zakończenie projektu jest okazją, by zaprezentować zdobyte w ciągu ostatnich miesięcy umiejętności. I tak, grupę matematyczną reprezentowali Grzegorz Pomirski, który w swoim wystąpieniu opowiedział o przekrojach brył oraz Kacper Sołtysiak i Bartosz Pomirski, którzy zaprosili uczestników do rozwiązania kilku matematycznych łamigłówek.

Tuż po nich wystąpili Michał Woźniak i Wiktor Topolewski z grupy informatycznej. Tematem prezentacji było programowanie stron internetowych: HTML, CSS, JQuery.


Z kolei młodzi fizycy, czyli Michał Woźniak, Wiktor Skierski i Mateusz Bukowski przygotowali kilka doświadczeń. Podpowiadali między innymi jak z pomocą dezodorantu przygotować kostki lodu.


Na zakończenie wystąpili reprezentanci grupy chemicznej: Anna Abramczyk, Wojciech Barton, Adrianna Berger, Elżbieta Krzemińska oraz Natalia Kacprzycka. Wśród zaprezentowanych doświadczeń było dmuchanie balonu z pomocą octu i sody oraz prezentacja niezmiennie efektowanych właściwości fenoloftaleiny, która jak każda dziewczyna rumieni się tylko dla zasady...


W ostatniej części spotkania wszyscy uczestnicy DELTAKLUBU otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w projekcie.


DELTAKLUB realizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA. Projekt finansowany ze środków Miasta Płocka.